Atleții vâlceni, două medalii de bronz la Campionatul Național de Atletism pentru Juniori Under 18

Articol preluat de pe Arena Valceana

La finele acestei săptămâni, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Atletism dedicat juniorilor Under 18. Vâlcea a fost reprezentată la acest concurs de elevii Colegiului ”Național Mircea cel Bătrân”, care au reușit să cucerească două medalii de bronz. Leonard Căpățînă, sportiv care are dublă legitimare, la CNMB și la Chimia, s-a clasat pe ultima treaptă a podiumului la triplusalt.

Citește articolul complet pe arenavalceana.ro

Similar Posts